| DanielaPopan a întrebat:

Salut! As dori sa-mi achiziționez o pereche de casti pe care sa le folosesc atunci când citesc cărți. Din cauza ca nu am camera mea personală, nu pot citi liniștită când sunt părinții acasă, pentru că fac zgomot și ma deranjează.
M-am gândit sa-mi achiziționez o pereche de casti Active Noise Cancelling,dar am înțeles ca nu sunt foarte sănătoase pentru creier și ca te doare capul de la ele după o oră de purtat; de asemenea, sunt și cam scumpe.
Am scris pe Google,, casti izolatoare fonic" si am primit oferte între 70 și 80 de lei, ceea ce mi se pare foarte ok.

Deci ce varianta sa aleg? Voi ce ma sfătuiți? Îmi doresc foarte mult sa pot citi liniștită, fără sa aud zgomotul din jur.
Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Alege una din ofertele pe care le-ai vazut pe Google. Eu am niste casti Sony de la Emag. Dar putin mai scumpe.

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cumpara-ti dopuri de urechi si pe deasupra mai baga si castile pe cap. Daca mai auzi ceva si dupa asta, inseamna ca ai auz superuman laughing

| Dragobeta a răspuns:

Daca e vorba numai de citit, eu zic ca mai bine te deconectezi de ce este in jur si te concentrezi pe citit.