| AltuAnonim a întrebat:

Aș dori să știu ce laptop să îmi iau pentru Gaming.
Cerințe: placă dedicată
Buget: ~1500 RON
SECOND-HAND aș dori că în prețul ăsta nu prea găsești laptopuri noi.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand vine vorba despre Second-Hand nu prea putem sa facem recomandari pentru ca... sunt foarte multe site-uri de anunturi si nu putem sa zicem un model exact, pentru ca nu stim cu cat le vand ei sau daca exista fix acel model vandut de cineva.

De ex:
https://www.olx.ro/......e3vKc.html promoted

Dar in 1500RON laptop de gaming... nu se prea gaseste pentru ce este nou in materie de jocuri. Un lol, inca un joc cu vreo 4GG RAM maxim..., placa video nu este chiar foarte performanta.
Sa nu te astepti la nu stiu ce jocuri pe el.

| AltuAnonim explică (pentru DoarBogdan):

Este un I5 generația a 3-a. aș dori generația a 6-a

| DoarBogdan a răspuns (pentru AltuAnonim):

Pai este bine ca ai vrea generatia a 6-a happy, deci stii ce vrei. Cum am zis, nu prea putem recomanda second hand, doar daca ne dai tu de ales dintre diferite laptopuri si sa spunem care.
Pentru ca in 1500 poate vinde cineva un GTX sau poate nu..., nu stim.

| Wr3nch a răspuns:

1500 si gaming nu se va intamplalaughing) Mai bine o unitate la banii astia.

| AlexElektro1987 a răspuns:

In primul rand la 1500 de lei nu gasesti laptopuri de gaming, decat dintralea de prin 2015 si in al doilea rand de ce sa caute altul pentru tine? Cauta-ti mai multe modele si dupa poti sa ceri o parere pe care sa il iei, nu sa ti se arate 100 de laptopuri si tu sa spui "Da" sau "Nu".