| GoodLuck15 a întrebat:

As dori sa stiu daca un ventilator lateral montat sa introduca aerul in carcasa ar scadea temperatura placii video considerabil? Eu am omis sa vad daca carcasa ce am achizitionat-o are sau nu locas pentru ventilator lateral si acum imi pare rau ca nu am cum sa mai fac decat sa o modez sau sa pun un ventilator de camera si sa las capacul lateral deschis...

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ventilatorul trebuie pus invers, sa traga aerul, nu sa il impinga.

| peperonies a răspuns:

Ce carcasa ai? cel mai usor air flow e facut pull prin fata push prin spate/top. cu ventilatoru lateral vrei sa dea aeru afara din carcasa nu sa bage inauntru.

| Adiav a răspuns:

Sunt de acord cu comentariul lui Peperonies