| GoodLuck15 a întrebat:

Cum fac sa setez ventilatoarele placii video cand ating o temperatura mare gen 75 de grade sa mearga la 100% ventilatoarele, am incercat cu msi afterburner si cu softul de la palit dar cum sa fac setarea asta fara sa deschid programul de fiecare data cand intru intr-un joc ca e enervant rau asa.Gen sa fac o setare ca in bios la cooler si ventilatoarele carcasei si dupa sa nu am treaba, nu sa tot deschid programul.
Placa e un GTX 1060 si se cam incalzeste ceva ceva avand doar 5 luni de zile nu o sa ma gandesc sa o curat de praf sau sa ii schimb pasta fiindca pierd garantia!
PS:Credeti ca daca mai adaug un ventilator in tavan care sa scoata aer si unul in fata care sa introduca aer(atatea mai pot adauga carcasei), va scadea temperatura sau?
Va rog raspundeti la amandoua intrebari.
Funda si vot!

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ce model e si cat se incalzeste?

| GoodLuck15 explică (pentru peperonies):

Daca las ventilatoarele pe auto are cam 75-77 de grade.E modelul Palit Dual fan.

| JusTPauL a răspuns:

Din cate stiu ventilatoarele merg in functie de temperatura, cu cat creste temperatura la placa cresc si turatiile.

| iwefgOficiall a răspuns:

De regula placile video stau la 55 60 de grade an gaming a ta la cate grade sta?