| WOLFYYYY a întrebat:

Salut, as vrea sa cumpăr un pc de gaming pe care pot juca Red dead redemption 2, sekiro, Assassin's creed valhalla, Cyberpunk 2077, rezident evil 8 village macar pe grafici medium, am gasit un pc decent si aveam nevoie de o părere, daca vor merge aceste jocuri pe grafici medium macar in 60 de fps uri (jucabile).

Specificartii :
Frecventa procesor (GHz):
3. 7GHz
Turbo 4. 6GHz
Procesor:
AMD Ryzen 5
Cache:
32MB
Putere consumata (W):
65 W
Tehnologie de fabricatie (nm):
CPU Socket:
AM4
Tip procesor:
AMD Ryzen 5 5600X 3. 7GHz
Chipset:
B450
Capacitate HDD:
1 TB
Capacitate SSD:
256GB
Interfata HDD:
SATA 3
Viteza de rotatie (rpm):
7200RPM
Numar HDD:
1TB HDD+SSD 256GB NVMe
Buffer (MB):
64MB
Chipset video:
nVidia
Memorie video ram:
8GB
Placa video:
RTX 3060 Ti
Video:
RTX 3060Ti 8GB
Tip memorie video:
Dedicata
Memorie:
16GB
Tip memorie:
DDR4
Frecventa memorie (MHz):
3200MHz
Module Memorie Standard:
2x8GB Dual Channel
Capacitate maxima memorie RAM (GB):
128 GB
Putere sursa (W):
750W
80 PLUS Gold

Răspuns Câştigător
| RealKing01 a răspuns:

Normal ca vor merge, specificatiile sunt de pc performant o sa mearga suta la suta, cumpara cu incredere boss succes!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://youtu.be/GtcT3ZBheas

Daca e vorba despre rezolutie FullHD, vei obtine peste 60 de fps in toate titlurile,
Ce vezi in clipul de mai sus este pe Ultra.

Un link cu sistemul se poate?

| IAR a răspuns:

Sunt specificatii bune in afara de acel chipset B450, recomand chipset-ul B550 pentru acel procesor si recomand sursa sa fie Corsair.