| catalin542000 a întrebat:

Salut,as vrea sa iau componente pc pentru minat.
De ce trebuie sa tin cont la procesor si placa video?
La procesor sa tin cont de chache l3 si la placa video de mhz sau cuda cores? Pt ca vad pe multi care mineaza si ma intreb de ce nu isi ia un gtx 1080?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Poti sa minezi cu orice setup, dar nimeni nu iti garanteaza profitul. Ideal ar fi ca eficienta sistemului sa fie cat mai mare. Randarea jocurilor e diferita de minarea cripto-monedelor. Pe scurt : toate acestea sunt importante.

| catalin542000 explică (pentru PainTech):

Da stiu ca pot mina cu orice setup dar recomandat asa am auzit ca sunt bune amd-urile si as vrea sa stiu dupa ce caracteristica a placii video trebuie sa ne luam cand ne apucam de minat?