| kMirke a întrebat:

Salut, as vrea sa iau Dead by Daylight
Si as vrea sa stiu daca imi merge
Am I5 6402P; GTX 970 4 Gb Ddr5 258 bit, 4 Gb ram 2133 mhz.
Si detin un monitor full hd, imi merge?
Pentru ca altii zic nu, altii da, si as vrea sa aud o parere pe aici happy

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

O sa mearga undeva pe medium. Configuratia ta e buna, dar incearca sa mai adaugi inca 4gb ram ca sa ai 8gb, si atunci poti sa te duci si pe setari high sau chiar maxim ( 1080p desigur )

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va merge, dar poate va trebui sa reduci un pic rezolutia si numarul fps.

| kMirke explică (pentru Bula):

Cum sa reduc din numarul fps?
Adica, nu am auzit pana acum asa ceva!

| Bula a răspuns (pentru kMirke):

La setarile jocului poti face toate reglajele, incerci pana ce merge bine.

| octav005 a răspuns:

Iti functioneaza dar iti trebuie 8gb de ram. uite ai specificatii pentru joc; CERINŢE DE SISTEM
MINIM:
SO: 64-bit Operating Systems (Windows 7, Windows 8 & Windows 8.1)
Procesor: Intel Core i3-4170 or AMD FX-8120
Memorie: 8 GB RAM
Grafică: DX11 Compatible GeForce GTX 460 1GB or AMD HD 6850 1GB
DirectX: Versiune 11
Rețea: Conexiune broadband la internet
Stocare: 15 GB spațiu disponibil
Placă audio: DX11 compatible
RECOMANDAT:
SO: 64-bit Operating Systems (Windows 7, Windows 8 & Windows 8.1 or above)
Procesor: Intel Core i3-4170 or AMD FX-8300 or higher
Memorie: 8 GB RAM
Grafică: DX11 Compatible GeForce 760 or AMD HD 8800 or higher with 4GB of RAM
DirectX: Versiune 11
Rețea: Conexiune broadband la internet
Stocare: 15 GB spațiu disponibil

| Cliar a răspuns (pentru octav005):

Neah, merge si pe 4gb, doar ca recomandat ar fi 8gb. Jocul consuma undeva la 4500mb + windows-ul si ce mai ai in background

| octav005 a răspuns (pentru Cliar):

Pai cum sa mearga si 4gb? cand windows 7 pe 64 consuma 1.6gb ram. si cu jocul 4, 5 ram. este peste 6gb?
poate pe mediu, sa consume mai putin

| Cliar a răspuns (pentru octav005):

Pai asta i-am spus si eu mai sus. Ca pe medium nu va avea probleme cu jocul, si daca ar avea 8gb i-ar merge si pe high sau chiar very high