| Mihai089 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar al computer si si vreau sa stiu:
Cam ce pret are-
Ce sistem de operare trebuie sa aiba-
Cat ram-
Ce memorie hard-drive
Si ce placa video
Funda si vot celui mai bun raspun!

4 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Noi nu stim ce vrei tu sa faci cu el, daca ai spune ar fi mai usor. Windows 7, 4GB RAM, 500GB HDD, o placa video de 1GB la 128bit si un procesor macar dual core de 2. 4GHZ+. Probabil 1500 de lei te-ar duce totul (fara pretul Windows-ului inclus). Astea sunt insa niste specificatii in linii mari care nu te pot ajuta prea mult. Tu stii daca vrei sa te joci, sa faci procesari foto sau video, sa te uiti la filme, sa scrii.

| tteo92 a răspuns:

Deci vrei sa iti faci un pc pe bucati?
spune pana in cati bani vrei si iti zic ce pc ai putea sa-ti iei.

| Mihai089 explică (pentru tteo92):

Vreau sa il cumpar intreg(tot) pana in 1.700 lei

| tteo92 a răspuns (pentru Mihai089):

Ai putea totusi sa mai putin vrei 300 lei, si ti-ai face un pc, bun, bun, pe bucati.
Asa cand ti-l iei gata facut din magazin, iti da piese care nu iti plac si unele care iti comvin. Dar nha cum vrei http://www.mediadot.ro/......1tb-4096mb