| Diaconu_Emy_1997 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un PC Gaming, anume - http://www.altex.ro/......5-free-dos
Si am 2 intrebari.:
1- nVidia GeForce GTX 970 GDDR5 este nVidia Titan?
2- La aceasta placa video, pot pune 2 monitoare? Adica am vazut pe google imagini poze, arata ca titan, si are 4 porturi nu stiu cum se numesc si unul VGA. Numai 1 monitor?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Nu. 970 este 970. Titan e titan. Titan-ul costa cat 3 970-uri ca si idee. Adica un gtx titan e 5000 lei. Iar gtx titan Z e 13000 lei.
2. Sistemul ala nu e in stoc.
3. Ai putea sa iei pe configuratie. Ai garantia extinsa si stii 100% ce ai in el.
4. Da, poti conecta 2 monitoare.
5. Alea se numesc displayport http://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort sunt utilizate peste hdmi deoarece fata de hdmi, ele permit 4k la 60 fps. Hdmi 1.4 care e utilizat de obicei permite 4k la 24fps.
6. Eu as lua asa de 5000 lei pentru jocuri: http://bit.ly/147JfK4 Insa ala e ok doar daca vrei sa faci overclock ca sa te dai mare. Ca se pot face mici ajustari.

| Diaconu_Emy_1997 explică (pentru sltlp):

Eu vreau sa imi cumpar pc care sa imi duca toate jocurile, si sa pot avea macar 200+ fps. Stiu ca in Romania, Minecraftul este la putere, cu sistemul ala care mi l-ai dat tu, prind 1000 fps minecraft, nu setari maxime, minime, fara sa filmez/fac live? Daca nu, poti sa faci pentru mine te rog, un pc care sa poata faca ce am spus eu?

| sltlp a răspuns (pentru Diaconu_Emy_1997):

Am si eu o intrebare, si nu e prima data cand vad. Cu ce te ajuta ca ai 1000fps?

| Diaconu_Emy_1997 explică (pentru sltlp):

Se misca foarte smooth. Se vede mai frumos. Dar cu PC-ul care mi l-ai dat, as prinde?

| Diaconu_Emy_1997 explică (pentru sltlp):

Pai se misca foarte smooth, as vrea sa ma apuc de youtube si ma ajuta sa se vada frumos. Daca mi se misca mie foarte smooth, + 60 fps de la recording, o sa am o calitate decenta, buna. Ma rog, cu cel care mi l-ai dat, o sa am?

| sltlp a răspuns (pentru Diaconu_Emy_1997):

Ce voiam sa spun e ca la peste 60 fps oricum nu mai faci diferenta. Iti garantez eu, sa zicem ca nu ai 60, ci 120, dar sa fie FIX 120 sau FIX 60, si e mai smooth decat cu 1000.
ALso, default nu se pune problema. Insa daca vrei sa pui moduri in minecraft, depinde. Un exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=APj4tjFxlK0 respectivul utilizeaza un sistem asemanator si are 500-1000 cand inregistreaza, dar daca vezi are si un mod(pentru grafica)(insa in practica, ai sa ai mai degraba 200-1000, depinde, minecraft nu e prea bine optimizat).

| sltlp a răspuns (pentru Diaconu_Emy_1997):

Pai ce ti-am dat eu e asemanator cu ce e pe youtube...

| Diaconu_Emy_1997 explică (pentru sltlp):

Uite, acest wishlist care mi l-ai dat cred eu ca este bun, dar vreau sa prind 1000, ti-am spus de ce. Acum spune-mi, cu sistemul ala, pot prinde? Atat vreau sa stiu, daca prind, ala il cumpar, poate adaug un hdd de 2 terra.

| sltlp a răspuns (pentru Diaconu_Emy_1997):

Ele is asemanatoare, ti-am mai explicat.

9 răspunsuri:
| Tot_Victor_1995 a răspuns:

1big grina este
2big grina poti pune 2 monitoare

Funda?