| Dragosmarian a întrebat:

As vrea sa instalez linux ubuntu dar imi trebuie driverele si nu stiu de unde sa le iau.Imi puteti da si mie niste link-uri.Multumesc,dau funda.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Kiwi Ubuntu Linux, și Ubuntu Linux 11.04 își caută singure driverele, dacă le ceri să facă asta. În stânga are sistem și de acolo administrare sistem și îl pui să caute driverele necesare. Funda!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Iti instaleaza singur drivere pentru sunet video si retea iar pentru restul cauti rezolvarea pe forum.ubuntu.ro