| Pufulettte a întrebat:

Salut, as vrea sa intreb cum mi-ar merge GTA V & FIFA 15 (low, medium, high) in cate FPS. Cu urmatoare componente (laptop) :

Intel® Core™ i5-5200U Processor (2, 7 GHZ TURBO
DUAL CORE)
8 GB RAMI
Placa video 2 GB ( nVidia GeForce GT940M)
1TB
Producator laptop : Asus

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ar rula... ok. Nu grozav, da nici la minim.

| suffarstar a răspuns:

Ba, daca vrei jocuri, ia-ti desktop. Nu zic ca lapturile nu sunt bune, ba au avansat destul de mult ca tejnologie, dar nu e acelasi lucru sa te joci pe laptop sau sa te joci pe pc. Pe pc iesi mult mai ieftin, ai mai multa stabilitate, jocurile merg mai fluid (prinzi mai multe frame), componentele sunt mult mai rezistente, poti face upgrade. Cu placa video unui pc poti omori pe cineva, atat de mari sunt cele actuale, la laptop ai un chip.