| alex_3858 a întrebat:

Salut,aS vrea sa-mi cumpar un PSP eu vreau sa-mi cumpar model 3004 dar nu se mai gaseste din cate am inteles, am cautat si in altex si in flanco si in media galaxi dar are doar model 1004, acest model 1004 se poate decoda adica ca sa pot sa downloadez jocu de pe net si ma sa ma joc pe psp ca vanzatoarea de acolo mi-a spus ca nu se poate decoda deoarece are nu are net si are bateria incorporata, deci ce sa fac? sa imi cumpar model 3004 la mana a doua sau se poate decoda si 1004 ca eu am vazut pe internet ca se poate decodar si model 1004.

14 răspunsuri:
| armand3004 a răspuns:

PSP 3004 nu se mai fabrica si, implicit nu se mai gaseste in comert. Se gasesc totusi (noi) modelele 1004, muuuult mai proaste si mai urate. 3004 mai gasesti pe OKazii.ro si Mercador.ro. Cat despre modare... orice PSP se poate moda chiar si 1004 numai ca e putin mai greu.
Sfatul meu ar fi sa cauti un PSP 3004 second sau sa incerci (daca ai bani) un PS Vita, pe OKazii sunt destul de ieftine.

PS: 1004 este facut din "rebuturi" din ce a ramas, este muult inferior 3004.

| armand3004 a răspuns:

Si intr-adevar, 1004 NU ARE NET! Pentru ca nu are antena pentru semnal Wi-Fi.

| hashu1985 a răspuns (pentru armand3004):

1004 n-are cum sa fie facut din rebuturi...si mai de graba gasesti 3004 in magazine, 1004 fiind cel mai vechi...asta-i ordinea cronologica 1004(an 2004), 2004 (an 2007), 3004 (an 2008), N 1000 (an 2009) si E 1000 (an 2011)

| armand3004 a răspuns (pentru hashu1985):

Pardon, 1000, ma gandeam aiurea

| hashu1985 a răspuns:

Toate psp au net, si toate se pot decoda in principiu numai ca pe unele se face decodare "permanenta" iar la altele "temporara", temporara insemnand ca trebuie sa butezi jocul de pe card prin intermediul unui programel instalat pe PSP.Atentie mare daca iei PSP 2004 cu revizia pe placa 8c sa nu incerci sa-i faci permanenta, il bricuiesti si nu se mai poate face nimic chiar si cu pandora batery.Cauta cel mai bine un 2004-3004 Second hand modat gata.

| hashu1985 a răspuns:

Si du-te la aia la magazin si zi-i sa se apuce de croitorie...sa lase electronicele ca nu-s de ea.Auzi "nu are net si are baterie incorporata" laughing) poate o fi vorba de PS Vita, la ala e posibil sa aiba bateria incorporata (nu stiu ca n-am avut ps vita)...dar net are cu siguranta, si pana la urma ce treaba are netul cu decodatul? laughing) Maaaari vitzele

| Bodan a răspuns:

Uite aici PSP foarte bun cu multe jocuri acte tot la el http://mercador.ro/......DKXzj.html

| dragoswwe a răspuns:

Salut daca vrei am eu de vanzare psp 3004 3 jocuri originale, nu-i modat dar am inteles ca poti.Da add la Y! M:dragos1208 discutam detalii acolo big grin

| Danutzzu12 a răspuns:

Poi,daca esti interesat am eu un 3004 de vanzare ieftin si dau si 2 jocuri la el, 450-500 lei negociabil. Psp 3004 nu are net pentru ca nu are antena WLAN(Wireless) si bateria din cate stiu eu este incorporata

| victor2425 a răspuns:

Sal am eu un psp 3004, daca esti interesat si iti doresti cu adevarat suna la nr de tel 0762571376. mai multe detalii la nr de tel. sal

| ruben93 a răspuns:

Salut..am eu de vandut un psp model 3004. la psp am 2 jocuri mapa pentru el, mapa pentru cd-uri+incarcator casti,, la 200 de ron...id meu ruben_any

| Alexa_Nicoleta_1978 a răspuns:

Vand eu un PSP model 1004 MODAT in cutie la 250 roni.
Accesorii: incarcator, card de 4GB plin cu jocuri+un joc original care se numeste God of War.

| Scornea_Andrei_1999 a răspuns:

Iti dau un psp 3004 cu card 2 gb 5 jocuri husa incarcator si e modat cu 220 nr telefon 0741790419 til las la 200 lei