| CatalinLaurentiu02 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un telefon pana la 5 milioane.
As vrea un Allview p5, yezz andy ala cu 13, 1 camera. sau Samsung galaxy s2...

Voi ce telefon a-ti zice? Sa nu am probleme cu el, sa ma pot juca linistit jocuri si sa navighez usor pe internet happy

Răspuns Câştigător
| ChiarEu2 a răspuns:

Allview imi place ca are camerele bune, in rest, vine cu android v4.1 (Jelly Bean) si are procesor chinezesc Mediatek (Quad-core 1.2 GHz)-frecventa e destul de buna, dar unele jocuri o sa aiba lag mare. Cel mai mare minus il are memoria interna, fiind de doar 4GB (din care 2, 5 sunt ocupati). Tine cont ca pentru instalarea unui joc mai mare iti trebuie lejer cel putin 1, 3 GB.
De Yezz sa stai departe ca e firma prea buna. Are un coleg de-al meu si ii merge si Angry Birds in reluare si mai are si procesor dual-core. (doar un exemplu de Yezz).
Eu am un Orange Gova (Huawei G535)-e firma chinezeasca dar nu are nicio componenta asiatica. Merge impecabil, are 4G ctg4 (150 Mbps).

Te sfatuiesc sa mai astepti putin si iti cumperi de Craciun un telefon mai performant! Bafta!

3 răspunsuri:
| anonimoso a răspuns:

Un s2...impecabil cu 5 milioane

| Sasuke85 a răspuns:

Eu pariez pe htc1.Este foarte ieftin inspre 4-5 milioane maxim 6 si internetul merge rapid iar jocurile au grafica mare dar si temele lui sunt foarte super...Ti-l cumperi apoi imi spui cum ti s-a parut trimiti mesaj pe adresa mea mes Gzolotovici@yahoo.com sau pe contul meu de tpu.BAFTA

| DeutzzaAndre a răspuns:

Allview a5 quad. Eu am dat 4 milioane jumate pe el la liber si e foarte bun. Navighez usor pe internet si am multe jocuri si nu se blocheaza. big grin Ti-l sugerez