| CostyMe a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon de la Orange si nu stiu dintre care sa aleg: Samsung Galaxy Young sau Samsung galaxy trend. La Orange Samsung Galaxy Trend e mai ieftin decat la Vodafone dar la Orange zice ca are camera de 3mp si la Vodafone de 5mp. La Orange zice ca are 512mb ram, dar Samsung galaxy young are 768mb. Samsung galaxy young are Android Jelly Bean si galaxy trend are Android Ice Cream Sandwich. Dar treaba e ca are o colega Samsung Galaxy Young si am vazut ca i se misca in lag mai ales la jocuri si la net chiar daca are ramii mai mare decat celalalt. Ajutati-ma va rog! Dau funda

Răspuns Câştigător
| okgabriel2013 a răspuns:

Pai uita/te la amandoua la specificatiile telefonului si si compara marimea procesoarelor, pentru jocuri suparate dupa parerea mea niciunul nu este bun deoarece au viteza de procesare destul de mica si se va misca greu si pe net la fel si despre memoria ram eu zic sa te chibzuiesti daca vrei sa ramai cu un telefon sa dai mai bine niste bani in plus si sa te alegi cu ceva bun, sper ca ai inteles ideea!

| CostyMe explică (pentru okgabriel2013):

Si ai putea sa imi recomanzi un telefon?

| okgabriel2013 a răspuns (pentru CostyMe):

Sigur, cel mai bun telefon perfomanta/pret dupa parerea mea este Samsung galaxy s (are si o camera buna si ecran led) plus ca poti sa.l iei si la 350/400 lei pe okazii /mercador

| CostyMe explică (pentru okgabriel2013):

Dar treaba e ca are doar android 2.1

6 răspunsuri:
| AlinaElenaBrinza1998 a răspuns:

Am Samsung galaxy trend si e tare

| CostyMe explică (pentru AlinaElenaBrinza1998):

Si are lag in jocuri sau in net?

| Andrwi a răspuns:

Mai bine le alegi pe amandoua