| DALIN16 a întrebat:

Salut.
As vrea sa vând PC-ul personal dar sunt confuz din cauza preturilor eronate ale plăcilor video.
Las configurația mai jos și cine se pricepe mai bine poate sa-mi lase un preț estimativ
AMD Ryzen 5 1600AF
Rx580 8gb Rog Strix Oc
16 gb Ram (2x8) Corsair Vengeace Lpx 3600mhz
Ssd Kingston 120 gb (os)
Hdd 500gb Seagate barracuda 7200rpm
Sursa Njoy titan+ 600w ( sau 650) am uitat
AsRock a320m Dvs r4.0
Aio deepcool gammax l240 cu fan-uri aquiris
Carcasa Aerocool Rift
La cerere mai pot oferi un hdd de 500gb

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca tot da sfaturi Jassmina din Australia. Iata ce am gasit la australieni: https://bit.ly/3MgSA80
Acolo-i sistemul complet. Fa si tu o comparatie si tine cont de nivelul de trai din Romania! Eu nu l-as da sub 2000 lei.

| Violleta2022 a răspuns:

Un computer vechi se vinde la un sfert din pretul celui nou.

| sierra1 a răspuns:

Dacă unul nou e pe la 3000, mai mult de 1500 - slabe șanse să iei

| sierra1 a răspuns:

Iart-o că nu știe