| MirelCiobanu a întrebat:

care sursa este mai buna pentru a alimenta sistemul asta: GTX 1060 Windforce 2 OC
I3 7100
1TB Seagate BarraCuda
2x4GB Patriot Viper 3200MHz
ASRock B250 Pro4
(Zalman Z11)
Un Deepcool DN650 de 650w sau un Corsair VS 650w?

8 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nu ai postat (sau nu vad) placa video, daca e integrata atunci sistemul ala s-ar putea sa consume vreo 200-250W (i3 e aproape cel mai slab consumator)
deci oricare dintre surse o sa fie sub-folosita la greu, asa ca o sa te tina ani si nu o sa ai nici o problema (sursele se duc cand sunt folosite macar 70%)

| Saicoth a răspuns (pentru ziftode):

Placa e GTX 1060 Windforce 2 OC

Intr-adevar daca puterea sursei depaseste consumul sistemului e un lucru bun.

| ziftode a răspuns (pentru Saicoth):

Ah, atunci se duce undeva la 4-500w maxim (numai cand esti in jocuri), deci, oricum oricare din surse sunt bune!

| alexandruanghel a răspuns:

Prea multi wati pentru pc-ul tau. Tot pc-ul nu consuma mai mult de 450 w! GARANTEZ.

| Saicoth a răspuns:

Eu ti-as recomanda Corsair https://www.emag.ro/......D0BWK2BBM/

Poate chiar ceva mai puternic, de 750 W
.../DF5H5KBBM

| MirelCiobanu explică (pentru Saicoth):

Nu vreau sa fie chiar atat de scumpe. Pana in 300 lei...

| Saicoth a răspuns (pentru MirelCiobanu):

Daca e gold rated e mult mai eficienta, daca nu te intereseaza consumul atunci ia-ti ceva mai ieftin https://www.emag.ro/......D242CMBBM/

| MirelCiobanu explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile date. V-as da funda tuturor dar nu pot asa ca nu dau.