| UzZy94 a întrebat:

Salut,asi dori cateva exemple de placi video bune si cand zic bune sa fie bune adica sa-mi mearga gta 4 tdu2 grid 2 nfs the run etc,config pc-ului meu este urmatoare, procesor intelPentium DualCore e5200 2.5GHz,2gbRam o sa mai adaug cat de curand inca 2gb, hdd 500gb, sursa 550W, placa video 512mb cal slaba vreau ceva peste 1gb daca se poate pretul sa fie pana in 500lei max 600lei Dar sa fie ceva bun.Multumesc >Funda celui mai bun si concret raspuns.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Buba la tine nu e neaparat placa video cit procesorul. Daca pastrezi procesorul actual, nu are sens sa iei o placa video de 5-600 RON, fiindca va fi puternic limitata de acesta. Iti recomand calduros un GT630 cu DDR5, eu am luat una saptamana trecuta resigilata de la eMAG cu 270 RON. Foarte greu de gasit, trebuie' sa fii atent, majoritatea sint cu ddr3, iar un GT630 cu 1 GB DDR5 sterge pe jos cu modelele alea pentru retarzi cu 2 sau chiar 4 GB DDR3.
P.S. Cu maxim 200 RON iei o placa SH mai puternica decit un GT630, gen 9800GTX sau HD 4870.