| TheHeineken a întrebat:

am o placa video nVidia GeForce G100, 512MB, GDDR2, 64bit si as dori una de 1Gb daca se poate.Imi puteti da exemple de placi video care sunt compatibile? am un procesor de 2.4 dualcore E3200 Intel Celeron

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Pai e clar ca daca e gddr2 numa gddr 2 isi poate lua, si eu l-as sfatuii sa schimbe macar placa de baza ca sa bage una ddr3 ca un ddr2 de 1 gb te rupe la buzunar, mai noi vechiturile la pc te omoara de bani, pararea mea.

| Kattan a răspuns (pentru Tudy000):

Nu are nici o treaba ce memorie are placa video. Poti trece de la una cu GDDR2 la GDDR5. Singurele conditii sunt sa te tina sursa si sa ai slot PciExpress (care este cam implicit).
OP: Poti sa-ti cumperi orice placa video, presupunand ca ai PciExpress. Modelul placii de baza ar fi ajutat.

| Tudy000 a răspuns (pentru Kattan):

Dude,ddr2 nu merge pe pci astae idea, merge pe AGP, iar daca ai bani de ddr3 pentru AGP cumparati tu...

| Kattan a răspuns (pentru Tudy000):

Say what? Despre ce vorbesti? De unde ai scos-o pe asta cu AGP? Daca vrei sa spui ca nu exista placi cu GDDR2 pe PciExpress, explica asta http://www.amazon.com/......B002OHDGNK

| Tudy000 a răspuns (pentru Kattan):

Ok hai ca l-am prostit pe om amadoi si nici noi 2 nu o ducem prea bine, eu mi-am luat funda deci nu mai bag Heineken tata faci cum crezi tu ca e mai bine sau du-te la un magazin de componenete pc si iti zic aia de acolo cum si ce...

| Kattan a răspuns (pentru Tudy000):

1. Daca tu crezi ca pentru funde imi pierd eu timpul pe aici, te inseli.
2. Nu am nevoie sa ma duc la nici un magazin de componente, am lucrat destul in ele. Asa cum ti-am zis mai sus, nu conteaza ce memorie are placa video. Conteaza slotul si cat curent consuma. Si bugetul bineinteles happy

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ce placa de baza ai? producator si model
Si care este bugetul pentru o noua placa video