| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am mutat computerul (putin asa ca nu l-am demontat). Dupa ce l-am mutat culorile s-au schimbat( galbenul s-a schimbat in verde, nu se mai vede normal si altele). Am dat Factory Reset dar totusi tot rau se vede. Am incercat sa-l repar cu programele computerului dar totusi nu functioneaza (am folosit Display Color Calibrate dar nu a functionat). Imi puteti spune un mod sa refac culorile computerului.

Răspuns Câştigător
| Tpaint a răspuns:

Ai miscat unitatea, iar daca acolo era praf, a inceput sa iti "devieze" pc-ul. Eu zic sa-i dai un pumn ceva la unitate si daca nu merge, desfao si curata praful din ea, ca sigur are.

1 răspuns:
| AngelOfNight a răspuns:

Din moment ce l-ai mutat atunci ma gandesc ca e o chestie de oridin mecanic. S-ar putea ca in timpul miscarii sa fi magnetizat ceva pe acolo (verifica daca nu ai avut vreun magnet prin zona), sau mai e varianta: compu tau e sensibil la miscari (am avut si eu problema asta nu stiu de la ce) si daca il miscam se schimbau putin culorile... eu una ii dadeam cateva palmi pana isi revenea sau pana il faceam cum imi placea mie.
S-ar putea totusi sa nu fie asta, incerca sa scoti mufa de la monitor si sa o conectezi iar, poate nu mai ai problema daca esti norocos happy