| Alexul99 a întrebat:

Salut, astazi am pornit pc-ul si am jucat putin gta 5, dupa vreo 10 minute se blocheaza tot, eu am oprit pc-ul si când incerc sa il pornesc observ ca placa video nu mai porneste, nu primesc semnal video, deschid carscasa si vad ca ventilatoarele nu merg aproape deloc...se invart putin mai tare când pornesc pc-ul, si dupa se misca foarte putin, 1 centimetru, incontinu face asta.e ca si cum s-ar chinui sa porneasca, nu miroase deloc a ars placa, si mai e ceva de adaugat,astazi mi-am mutat pc-ul intr-o alta camera, si e ceva deferenta de temperatura... ma rog..eu când l-am adus aici am lasat pc-ul cam o ora sa nu faca condens eram sa uit, acum cam jumătate de ora mi-a pornit placa video, a inceput sa se invarta ventilatoarele si am primit ceva eroare din prima ceva de genul overclocked, press f1 to set in bios, or press f2 to continue, oricum, m-a aruncat in bios si dupa când am iesit s-a dat restart si a facut la fel

2 răspunsuri:
| Alexul99 explică:

Tin sa mentionez ca restul ventilatoarelor si componentelor merg perfect

| Ayy123 a răspuns:

Daca ventilatoarele la placa video se pornesc la viteza mare si se opresc inseamna ca poate fi sursa devina sau placa video este *moarta*.Au aparut artefacte inainte pe placa video?(punctulete rosi, negre)Ce model este?