| stefanwwq a întrebat:

Salut, aș avea mare nevoie de ajutor. Deci, am cumpărat la mâna a doua o placă video RX 570 Nitro de 8GB. Am montat-o în PC așa cum trebuie și când pornesc PC-ul, ventilatoarele se învârt și se aprinde lumina la placă, dar nu afișează absolut nicio imagine. Am încercat și într-un alt PC mai bun, cu componente mai noi, dar același lucru: nu afișează imagine. Știți cumva dacă este vreo smecherie sau ceva setări prin BIOS, pentru că habar nu am. Am și conectat PCIe cu cei doi pini în portul de 8 pini și P3 în cel de 6 pini.

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Are cumva si alimentare de 4 pini s-au 6? poate nu sunt conectati la sursa. si daca este incerarca pe celeleante porturi de iesire video

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru octav005):

Esti certat cu limba romana? Mai treci inapoi pe la scoala

| Simpatic a răspuns (pentru NuCitescNotificari):

Prietene se fac lucrari pe site, la majoritatea care scriem mai mult de 1 rand, "softul "de pe TPU ne strica cuvintele pe care le-am scris corect! in final dupa ce dai -raspunde- pe site apare un text de multe ori cu greseli, desi cuvintele tu le-ai scris corect!

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Să nu mai spunem că la sfârșitul unei propoziții imperative (Mai treci inapoi pe la scoala) se pune semnul exclamării! El nici măcar punct n-a pus. Ciudat că nu te-a blocat! Eu i-am făcut o dată observație și m-a blocat.

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Poate ca la unii le sunt "simpatic", cine stie?! ca antipatic stiu ca le sunt multora de aici laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Da, da! Si asta e adevarat.

| BarracudaYT a răspuns:

Salut! S-ar putea sa fie de al bateria aia micuta de cantar din pc stiu ca am avut si eu acelasi lucru trebuie sa o cauti si daca o gasesti scoatea si pune alta oricum e vreo 2 lei sau ceva de genu. Sau varianta 2 ai prins teapa