| LDEGM2100 a întrebat:

astazi cand am deschis google chrome(am pagina de pornire google) imi aparea un mesaj de genul:certificatul de securitate al site-ului este revocat, pe alt browser (mozila) merge fara nici o problema. dau funda cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci ai vreun antivirus care limiteaza accesul lui Chrome...sau mai sterge si tu datele de navigare, eventual reinstalezi Chrome daca s-o fi prapadit intr-o maniera necunoscuta...mai restartezi si PC-ul dupa aceea.
De regula problema certificatelor tine in majoritatea cazurilor pe site-uri sigure(si populare ca Facebook, Google) de setarile de data&timp pe PC. Dar daca tu esti absolut sigur ca-s corect setate...
Daca cauti problema ta pe Google cam toate solutiile se duc la setarile legate de date&time.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ia verifica, ai data la pc setata corect?(zi-luna-an)

| LDEGM2100 explică (pentru sltlp):

Da le am setate corect

| LDEGM2100 explică (pentru anonim_4396):

Da,cred ca am ceva virusi o sa repartitionez hdd-ul ca am prea putin loc in c: si poate scap si de "viermi"

| anonim_4396 a răspuns (pentru LDEGM2100):

Atunci ai vreun antivirus care limiteaza accesul lui Chrome...sau mai sterge si tu datele de navigare, eventual reinstalezi Chrome daca s-o fi prapadit intr-o maniera necunoscuta...mai restartezi si PC-ul dupa aceea.
De regula problema certificatelor tine in majoritatea cazurilor pe site-uri sigure(si populare ca Facebook, Google) de setarile de data&timp pe PC. Dar daca tu esti absolut sigur ca-s corect setate...
Daca cauti problema ta pe Google cam toate solutiile se duc la setarile legate de date&time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit asa ceva cand aveam la PC setata data cu ani in urma. Resetasem ceasul si trebuia sa-l setez din nou. Daca ai setata data exacta n-ar trebui sa mai apara. Asta se intampla mai ales cu serviciile Google...mai ales pe Google Chrome.
Altceva nu prea am intalnit.