| anonim_4396 a întrebat:

Astazi la scoala un coleg a spus ca-mi sparge contul de facebook... pe moment nu l-am crezut dar a dovedit ca e posibil. Intrebarea mea este: Cum a reusit sa-mi sparga contul (de doua ori, dupa ce l-a spart prima data am shimbat parola dar a facut-o din si el la- randul lui mi-a schimbat parola) de pe un telefon Samsung E2121B? Si cum pot sa ma feresc sa o faca din nou pentru ca nu prea am incredere in el! FUNDA

5 răspunsuri:
| MariusBlaj a răspuns:

Ti-a bagat un keylogger in pc si el primeste tot ce scrii tu pe calculator. Solutia ar fi sa iti reinstalezi windows si sa formatezi partitiile d, e etc si sa nu-l mai lasi sa intre la tine in pc.

| Stufii a răspuns (pentru MariusBlaj):

Cum l-a bagat daca nu a fost niciodata la mine acasa? Si dupa cum am spus, a facut asta de pe mobil, doar am fost de fata cand mi-a spart parola.Doar ca nu a vrut sa-mi zica si cum a facut-o!

Răspuns utilizator avertizat
| Stufii a răspuns (pentru Lucian15125):

Nu cred, el nu mi-a trimis niciun fisier nici pe chat nici pe mess sau alte mijloace. Si in plus nu numai eu am fost o victima, a mai spart si alte parole. Dar mai important, cum fac sa nu mai poata sa o sparga din nou (am facut-o de 2 ori pana acum si de 2 ori mi-a schimbat parola)!

Răspuns utilizator avertizat