| snorbi94 a întrebat:

Astazi mi-au adus internetul de 100 Mbps de la nextgen. Internetul merge bine dar am niste intrebari. Eu am primit cablu de date utp 25m pentru conectarea internetului, in loc de fibra optica. Asta e normal? Nu prea inteleg, fiind ca pe pagina web al lui nextgen scrie ca internet de 100Mbps pe fibra optica. Si cred ca din acest motiv nu depasesc viteza maxima 50-70 Mbps.

Ce parere aveti? Sa merg la nextgen si sa reclamez sau ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

>Astazi mi-au adus internetul de 100 Mbps
>internetul de 100 Mbps
>100 Mbps

Sfinte deodorant mucegait sub capac, O SUTA de MEGA?!

| BOGDAN a răspuns:

Fa reclamatie smug

| necuratu a răspuns:

Nu te supara ca te iau peste picior, eu am lucrat la nextgen, ai placa de retea optica? de vrei tu fibra optica pina in pc? se spune internet prin fibra optica deoarece conexiunea intre switchiuri si transporter se realizeaza prin fibra optica,

| drunx a răspuns (pentru necuratu):

Ai dreptate. ai fibra optica pana la stalp sau scara. eu am avut next-gen dar imi pare rau ca m-am mutat. nu impartea netul la 8 (Mbps.) la firma care sunt imi imparte la 8 netul am 60Mbps si-l impare la 8 imi da real 6.9 in loc de 7.5straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa iti zic. dar nu ai cum sa bagi fibra optica in calculator.adica ai cum, ca o pui de forma acolo.
ti-au dat cablu utp doarece doar asa te poti conecata la modemul in care intra fibra optica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Snorbi putini descarca cu 50-70 Mbps fibra este pana pe scara restul transferului se face pe UTP pentru ca nu ai placa opticawinkingeste ceva normal si la 70 Mbps ar trebui sa fi foarte multumit