| ZaharescuCostin a întrebat:

Ați auzit de Tribe Influencer? Știți dacă este real sau doar o vrăjeală? Este o aplicație pentru Influenceri de pe Instagram și Facebook etc. Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Trib influencer este capul tribului asa cum mai exista clan influencer e coloratul cu grad mare level 99 ultimul "boss" pe sistem tubo, e cel care zice dicta faceti asa baieti si fete, cine-i seful clanului, eu sunt seful tribului!
Astea sunt cele 2 tipuri de influenceriwinking

17 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

O mica mare nelamurire am si eu - ce consideri tu ca e ala un influencer. Te consideri un influencer?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Definitia asta e fix egala cu zero. E ca si cum ai zice ca Selly e muzician. Daca urmaritorii tai sunt 99% falsi iar tu produci zero continut original, crezi ca esti influencer sau doar inca un agarici care are impresia ca pe net banii se fac cu copy-paste, trafic fals, clickuri false?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

OK, sa zicem ca eu fac o campanie pentru produsul "x". Tu ce imi oferi? Daca ai un catralion de urmaritori, imi poti garanta macar 5% actiuni si 1% vinzari? Asta e intreabarea. Ca te urmaresc 5 milioane de boti e irelevant. Merge asta cu botii pentru piscotareala, dar nu pentru treburi serioase.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Sint persoane care dau follow si nu fac nimic. Cum ziceam, sa presupunem ca ai 100k de followeri si eu vreau sa fac o campanie cu tine. Ce imi oferi? Views? La ce ma ajuta views daca aia nu fac nimic altceva? Se pare ca intelegi complet gresit conceptul de influencer...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Mdah, nu ai inteles absolut nimic...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Fii antena aici si zi-mi care parte din definitia asta o acoperi tu: "Influencer este o formă de marketing social media care implică avize și plasarea de produse de la influenți, oameni și organizații care au un nivel de cunoștințe expert sau de influență socială în domeniul lor."

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Puisor, eu chiar fac bani online, insa din treburi serioase, nu trafic cu boti si subscriberi care nu au bani nici de chiloti...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Multumesc pentru complimente, dragul meu. Iti doresc sa ajungi ca Selly. Ma bucur ca imi cunosti asa de bine contabilitatea, dar nu prea ai nimerit-o. Chiar daca o sa ajungi vreodata sa faci mai multi bani ca mine, nu vei fi vreodata in stare sa produci continut cu adevarat relevant, original, de calitate. P.S. Mai cauta-ma cand o sa fii citat pe Wikipedia sau scrii un articol care e citit de 100.000 de oameni pe bune in ~5-10 zile.

Răspuns utilizator avertizat