| Justusee34 a întrebat:

Azi m-am dus la Digi si am intrebat viteza internetului care vine pe cablu. Doamna de acolo a spus 100Mb.

Daca a spus 100Mb pot sa imi iau un ruter pana in 800mbps nu? (m-am uitat pe convert Mb in mbps)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti lua linistit router de pana la 800mbps, dar abonamentul te limiteaza la 100mbps.
Cand vei avea viteza mai mare in pachetul din abonament, atunci router-ul va putea functiona fara modificari pana la limita lui (800mbps), deci il vei putea folosi vreme indelungata.

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți, poate de luna viitoare ai net la 300Mb și doar nu iți iei alt router, nu?

| mihai69 a răspuns:

Da, poți.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa iti iei linistit si Gigabit. Plus ca doamna de acolo probabil ti-a zis pe linga. Daca stai la oras si ai fibra, aproape sigur ai 300 Mbps.

| Bizon95 a răspuns:

"Azi m-am dus la Digi si am intrebat viteza internetuli care vine pe cablu"

aveai abonamentul, sau acum iti vine?

este mare diferenta pentru ca in oferta gigi nu mai e nici un abonament la 100mbps
https://www.digiromania.ro/servicii/internet/internet-fix

asa ca pentru 100mbps trebuia sa ai deja abonamentul, eu am 100mbps si ASTA E INDICIUL: eu platesc 28 de lei, acum oferta minima (pe link-ul de mai sus) e de 30lei - 300mbps