| papabuna41 a întrebat:

Salut baieti si fete! Va rog sa ma invatati cum sa-mi fac poze cu camera web.Camera mea merge pe skype dar pozele facute acolo se pare ca nu pot fi copiate si folosite.Nu stiu de ce...Camera uneori merge pe yahoo si facebook, alteori nu.Pe Badoo nu vrea sa faca poze.care e pb? Camera e Microsoft. Uneori mai schimb calculatorul...Pot folosi pozele facute pe skype? Exista alt mod de a-mi face poze si sa le pot salva, folosi oriunde? Multumesc tuturor!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pozele le găsești cu funcția căutare fișiere din PC, unde alegi să caute fișiere tip JPG, nu mai vechi de (când le-ai făcut, de exemplu o zi).
Există aplicații care folosesc webcam-ul drept aparat foto / cameră de filmat. Descarcă una dintre ele. La găsești la secțiunea „multimedia" pe site'urile de profil (gen twocows etc.)

| ExCalibru2 a răspuns:

Pai ca sa-ti faci poze in calculator cautati fisierul camerei unde l-ai instalat si akl trebuie sa fie o aplicatie si o deschizi si vezi tu mai departe te descurci