| danny4everr a întrebat:

Salut cam cat ar costa un laptop nou (acer de preferat) cu windows vista plz si de unde l-as putea cumpara avand in vedere ca sunt din Timisoara

4 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Leptop nou gasesti si la 16 milioane! la fel de bun ca unu la 30 de milioane! Eu iti recomand sa te uiti la www.emag.ro sau www.pcgarage.ro
Eu personal numai de aici cumpar tot ce tine de calculatoare si laptop-uri1 Iar aici sunt cele mai mici preturi la performante mari. Sa nu-mi spui ca ai vazut laptop in MediaGalaxy la 13 milioane, iar la eMAG sau pcgarage, cel mai ieftin era 16 milioane, ca gresesti! Uita-te si vezi ce are ala de 13 milioane si uitate si la cel de 16 si vezi, si pe urma sa spui... A sta a fost ca o paranteza...
Detaliile despre cum cumperi de pe cele 2 site-uri!
1. Te poti duce direct la magazin (Emag sigur are un showroom in timisoara, dar pcgarage, nu cred ca are...)
2. Poti sa comanzi direct de pe internet online, si ai rezolvat problema. (la eMAG transportul este gratuit; la pcgarage mai platesti inca 10-15lei)
Daca imi spui de ce suma de bani dispui, ai in acest moment pentru laptop, sau cam cat ai vrea sa cheltui pe laptop, atunci iti pot da niste link-uri, ca sa te ajut. (Daca imi spui suma, ma voi uita la raportul pret - performanta )
Inca ceva... Acer, nu mi se par extraordinar de bune, dar merg si alea... Eu as merge pe HP sau Lenovo, ori Asus, Toshiba.

| m5789932 a răspuns:

Uite un laptop foarte bun:
http://www.emag.ro/......p59-049102
Ce il face asa de bun?
Are:
-pret mic de 17 milioane
-producatorul este Lenovo, o firma foarte buna
-are procesor cu 2 nuclee (este ca si cum ai avea 2 procesoare)
-are frecventa buna de 2100mhz
-procesorul este Intel, si are un chace de 1Mb
-ai 250 Gb spatiu de stocare, asa ca ai loc destul
-memoriile sunt DDR3 care au 1066mhz, si ai 2Gb garantat de memorie RAM
-ai camera, microfon, wirelles, difuzoare, dvd-rw
-ecranul este cu tehnologie LED (deci tehnologie noua)
Nu are windows deloc, trebuie sa-l cumperi separat, sau sa rogi pe cineva sa-ti instaleze un windows. Ca sa-l cumperi e cam scump, incepand de la 3milioane pana la 7 milioane. Asa ca nu se merita sa te apuci sa-ti cumperi windows! Parerea mea!

| drAn3 a răspuns:

Doamne happy
Celticule frate, eu nu am stat niciodata in timisoara, doar am trecut de cateva ori in drum spre bucuresti. Stau in berlin, la si-de mii de kilometrii. Da ma duce capul sa-ti spun ce trebuie sa faci:

1. Trebuie sa ai cash money
2.Trebuie sa fii sigur ca ai destul cashmoney ca sa-ti cumperi si accesorii, in caz ca nu e in pachet.
3.Trebuie sa stii ce laptop iti trebuie. Vrei mare, vrei mic? performant? pentru jocuri/munca sau doar pentru. internet? Esti nebun ca mine si ai in pc filme la greu si toate sezoanele de la 2 & a 1/2 men, lost, scrubs etc?
Atunci iti trebuie laptop cu multa memorie.
Sau te asiguri ca ai destul cash money ca sa-ti cumperi o place de memorie externa.
4. Ca sa stii daca ai destul cash money, te uti... oare unde?
PE NET!

deschizi google.ro, scrii laptop Acer si pac esti pe pagina lor. Te uiti la ce produse au. Vezi care iti convine cel mai mult. De preferat : Ieftin & Bun! Te poti uita si pe forumuri ca sa afli ce parere are lumea despre acel laptop. Te uiti si pe alte siteuri, scrii numele si tipul/seria laptopului si vezi cu cat se vinde prin alta parte, de ex. la ebay.
5.Acuma, iti notezi 2-3 chestii (nume tip performante si pret) si iti misti curul in cel mai apropiat magazin de electronice. Te duci la raionul cu laptopuri si te holbezi. Daca vezi reduceri, baga! daca nu, compari pretul si performantele.
Cu totii avem macar un "prieten" care e disperat de calculatoare, un freak dala retardat, dar care le are cu calculatoarele. Pe ala il iei cu tine sa te ajute. Hai ca mi s-a facut sete si intre timp m-am calmat. Apasa ctrl+P si o sa ai mesajul meu la indemana. Vezi sa urmazi pasii asa cum i-am scris, nu intai pasul no. 6 (cumperi) si pe urma incepi cu pasul no. 3, ca o sa-ti pare rau pe urma.
Bafta

| CoryCorina a răspuns:

Cu tot tacamu' 30 de milioane si de unde il iei pai sa vedem MEDIA GALAXY