| DOOOPX a întrebat:

Cand aprind calculatorul tiuie, si nu se aprinde de loc ecranul. De Ce?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Probabil din pricina placutelor de memorie ram. Scoate cablul de curent din pc si verifica ramii sa fie introdusi cu putere in slotul lor.

| LPCTSTR a răspuns:

Tiuitul poate indica o problema la rami. Scoate placutele si inspecteaza-le, dupa pune-le la locul lor si asigura-te ca sunt bine fixate in slot.
Nu uita sa opresti alimentarea cu curent inainte de operatie.