| Forgottenwarld a întrebat:

Salut cand intru in orice joc imi sta 10-15 minute si se blocheaza se aude un barait in boxe si isi da restar deseori imi apare ecranul albastru si scrie ceva gen "physical memory dump" nu stiu ce are am pus cooler pe placa video am schimbat placutele ram am pus pasta termoconductoare pe procesor.

Am procesor: Intel(R)Core(TM) Duo CPU E4500 @2. 20ghz
2.50 GM of Ram
Placa Video Ati Radeon HD 3600 series
Hdd este sata 2 de 200 gb dar cand intru in my computer sau cand copii ceva de pe stik in hard sau invers incepe sa bazaie ceva in el. nu am incercat sa schimb hdd.
Va rog un raspuns clar.
Multumesc anticipat ^_^
Scuzati categoria straight face

4 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Salut si eu am patit la fel ca tine, problema este ori procesorul ori placa de baza, incearca sa iti schimbi placa de baza si procesorul si sterge unitatea de praf pentru ca si asta poate daunawinking

| Forgottenwarld explică (pentru DarthNiger):

Dar daca schimb procesorul?

| Forgottenwarld explică (pentru DarthNiger):

Si am un procesor Intel core pentium 4 de 3.0 ghz ce zici e mai bun ca ala Intel core 2 duo? aman2 sunt duale.

| DarthNiger a răspuns (pentru Forgottenwarld):

Da e mai bun Intel core pentium 4 de 3.0winking