| SingleForOne a întrebat:

Salut!
Cand lucrez, trebuie sa copiez email-uri sau cuvinte cu hiperlink intr-o baza de date, deseori folosesc o metoda ca "drag & drop" acel hiperlink intr-o pagina excel. Cateodata merge, cateodata nu (imi arata un cerc negru taiat, semnul interzis).

De ce mi se interzice cateodata?
Ce as putea sa fac sa nu se mai intampla asa, dar mereu sa folosesc "drag & drop" fara sa mi se interzica?

Cateodata mai inchid excel, reiau munca, si merge okay, dar nu vreau sa inchid de fiecare data excel-ul.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste metoda clasica:
- marcare
- copiere (Ctrl + C)
- lipire (Ctrl + V)

| SingleForOne explică (pentru Bula):

Da, normal. Eu voiam mai rapid si convenient. happy

| Bula a răspuns (pentru SingleForOne):

"Ia si arunca" (drug & drops big grin ) este doar pentru ametiti. happy

| trophin a răspuns:

E cu licență. Ca e firma, însă e limitat. E mini. Și te face sa închizi, deschizi

| SingleForOne explică (pentru trophin):

Nu sunt obligat, e doar de convenienta, sunt sigur ca este cumparat intregul pachet office. Ideea este ca dau "drag and drop" la un email, merge bine; dau din nou drag and drop la acelasi email, imi arata interzis.

| trophin a răspuns:

Zii șefului tău sa cumpere un office cu licență. Cu tot ce ai nevoie. Nu mini cumpărate sau downloadate

| RaduRobertRO a răspuns:

Excel u lienta sau hack? Nu ar trebui sa ai probleme, de aia intreb.

| SingleForOne explică (pentru RaduRobertRO):

Eu zic ca este cu licenta, este o firma activa in toata Romania cu multi angajati de tip remote. Firma plateste pentru tot, de asta sunt sigur.