| slow0 a întrebat:

Care credeti ca este mai durabil in timp, Lg G3, Samsung Galaxy S5 sau HTC One M8 (prin durabil ma refer sa nu faca lag dupa un timp de folosire). Funda, dar motivati!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Eu personal am G3 cel de 32GB si 3GB ram. G3-ul se descurca ok problema la el este procesorul care se incalzeste (toate telefoanele cu snapdragon 801 au problema asta) insa face fata la jocuri gen Modern Combat 5 iar pe un ecran QHD... arata genial. Downside-ul este insa bateria. 3000mAh sunt destui sa te tina cam 3-4 ore de gaming intens.
altfel, o utilizare standard te tine 2-3 zile. telefonul vine cu Android 4.4.2 insa e excelent. daca te hotarasti sa iti iei LG G3 nu iti face update la Android. cel standard e optimizat pentru el. facand update iti scoate functiile pe care 4.4.2 le are. un alt plus pentru mine este Splitscreenul. poti rula 2 aplicatii deodata (standard are cateva aplicatii insa folosind aplicatia Build.prop dupa rootare, le poti activa pe toate)
LG G3 nu are certificare IP 67 (rezistenta la apa) insa el facut conform standardelor. l-am scapat din greseala in chiuveta, si nu am avut probleme.

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai dintre astea recomand LG G3 fata de cele 2 telefoane el are 3GB ram fata de 2GB, iar in rest procesorul este identic pe cele 3 telefoane, respectiv Snapdragon 801.
Deci dintre astea iti recomand LG G3 din toata inima nu o sa te dezamageascawinking

| Jager a răspuns (pentru RobertMoon):

In RO, am vazut doar cu 2GB ram. Sper sa nu ma insel.

| Danzell a răspuns (pentru RobertMoon):

LG G3 are 2 variante. G3 varianta de 16GB (cu 2GB RAM) si varianta de 32GB cu 3 GB RAM.

| MrLucas a răspuns:

As merge pe Lg, desi si HTC-ul se tine bine. Orice numai nu Samsung, touchwiz-ul lor are mari probleme si cu siguranta vei experimenta lagul!

| Jager a răspuns:

S5. De ce?
Pentru ca are procesor mai bun decat celelalte: 2, 5 ghz.
In rest se aseamana. Diferenta fiind:
S5:
Ecran 5.1 inch
Baterie: 2800 mAh
Android: 5.0 Lollipop
REZISTENT LA APA, PRAF
HTC One m8:
Ecran: 5.0 inch
Baterie: 2500 mAh
Android: 4.4 KitKat
LG G3:
Ecran: 5.5 inch (mie mi se pare foarte mare)
Baterie: 3000 mAh
Android: 4.4.2 KitKat

Cred ca nici unul nu va avea lag in timp. Doar daca il supraîncarci cu tot felul de aplicatii ce ruleaza intens. Telefoanele sunt foarte bune.
Eu personal merg pe S5.

| slow0 explică (pentru Jager):

Stiu de caracteristici, da si eu am vazut la fel.

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Lg G3 are cumnatul meu de 4 luni de zile si nu a avut inca probleme cu el, aceasta ar fi recomandarea mea:
http://bit.ly/1PAfgiQ

| originalbow a răspuns:

Incearca aici pe 20 sunt reduceri mari http://bit.ly/1SZqVX4