| RăzvanSTO a întrebat:

Care dintre aceste doua variante ar fi mai buna, vreau argumentari daca se poate.
http://m.cel.ro/wish/&wid=75865
&
http://m.cel.ro/wish/&wid=75862

1 răspuns:
| AndreiFTW1 a răspuns:

Placa de baza Gigabyte A320M-S2H Socket AM4 ga-a320m-s2h
suporta inclusiv Ryzen si a 7-a generatie de A-series/Athlon,
are 6 USB-uri 3.1 si doua 2.0, fata de cea pe care o are desktop-ul (ea avand un port 3.1, 3 2.0 si inca 2.0 pe spate)
prima placa de baza are mai multe porturi pentru monitor (D-sub, DVI-D, HDMI) fata de a 2-a (DVI-D, VGA)
Prima are 2 sloturi PCI-Express x1 si unul PCI-Express x16 fata de a 2-a care are 2 PCI-Express x1 si tot doua PCI-Express x16, dar nu cred ca ai nevoie de mai mult avand in vedere ca nu iti doresti decat o placa video
Formatul primei placi de baza este Micro ATX iar a 2-a ATX, dar oricum carcasa ta este Micro-ATX si Mini-ITX
prima placa de baza are mai multe caracteristici fata de a 2-a
In rest, nu prea sunt mari diferente, sursa este cu +50w fata de cea a calculatorului deci daca doresti mai poti adauca un cooler, led-uri, sa il mai customizezi
Succes! In mare: recomand primul calculator
Funda? M-am documentat ceva-ceva