| parabuc a întrebat:

Salut.
Care dintre cele două laptop-uri e mai bun?
https://altex.ro/laptop-asus-rog-gl553vd-fy009-intelr-co retm-i7-7700hq-pana-la-3-8ghz-15-6-full-hd-8gb-1tb-nvidi a-geforce-gtx-1050-4gb-endless

https://altex.ro/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-intelr -coretm-i7-7700hq-pana-la-3-8ghz-15-6-ips-full-hd-8gb-1t b-nVIDIA-geforce-gtx-1050-4gb-free-dos este mai bun.
As dori niște argumente dacă se poate.
Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Numai de-ar merge link-urile.

| Superior a răspuns:

Amandoua sunt la fel de bune daca te uiti bine -_-, acum depinde care-ti place mai mult la design.

| chronoStrix a răspuns:

Diferentele sunt destul de mici.
Laptop-ul ASUS are un HDD mai rapid si o baterie mai buna. Vine si cu un sistem de operare deja instalat, dar o sa trebuiasca sa-l schimbi. Cel Lenovo are ecran IPS, care are unghiuri de vizibilitate mai mari si culori putin mai frumoase.
In orice caz, pentru gaming, eu ti-l recomand pe primul.

| XxT3rIbL3xX a răspuns:

Ambele sunt la fel dar Asus e de gaming si e mai puternic

| Dan_Daniel_2001 a răspuns:

Eu recomand Asus, am avut eu acel laptop Lenovo si a mers prost si se bloca frecvent.