| HardCore7750 a întrebat:

Salut, care dintre telefoane e mai bun la toate
1.Samsung galaxy mini 2
2.Samsung young S6310
Si de ce Young e mai ieftin decat mini 2? care e mai slab decat young

10 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Din ce ai zis tu, la bani care ar trebui sa-i dai pe el, poti cumpara asa ceva:

Android 4.2 ThL W100 4.5″, Quad Core, 1. 2GHz, 4GB, Camera 12MP + 8MP

Iar cele doua enumerate mai sus le poti arunca la gunoi. Detin si stiu ce spun. 160$ ti se pare mult?

Uite aici un link sa vezi cum poti intra in posesie:
http://programepc.net/......-frontala/

| HardCore7750 explică (pentru elycrissro):

Da, e performant, dar la calitate te-ai gandit?, e CHINEZARIE, nu se stie cat tine

| elycrissro a răspuns (pentru HardCore7750):

Tu crezi ca Samsung nu e chinezarie, unde crezi ca se fac toate. Iar THL este o firma foarte bine vazuta in afara romaniei, mai ales in China, unde au lanturi de magazine de profil si este si de incredere.

Poti sa verifici pe net de THL.

Cati prieteni cu mari brenduri cum le zici tu, nu ai intalnit, cu telefoanele duse, fara sa le aduca daune fizice.
Ba le cade semnalul, cele android, au lag, sau mai bine citeste pe aici la categoria telefoane si ai sa te minunezi cate defecte exista pe piata asta de mare brend.

Am televizor Samsung 4000 ron, dar pe partea panourilor LED, toate au acel blur (pete), marele Samsung de unde crezi ca au aceste panouri lcd, nu din china.

Iphone erau speriati cand cu tentativa de razboi intrre Korea de nord cu cea de sus, precizand ca 70% din ecranele de la Iphone, proveneau de acolo.

Crezi ca Samsung le face in alta parte.

Tot ce este in Romania ca marfa este din China, ce este afara, este facut afara. Tu nu ti-ai dat seama ca sunte gunoieri marfurilor.

Firma unde lucrez cumpara lanturi de la chinezii dein Italia, pentru ca daca ia de la chinezii din Bucuresti, vine omul inapoi cu marfa, spunand: " Domnule sunt facute din plastic..., se rupe imediat"

Sper ca intelegi care este problema.
Eu ti-am dat un sfat sa nu arunci bani aiurea.
Crezi ca sunt singurul care a recurs la aceasta metoda, suntem mii, care nu mai mancam, brend-urile aruncate in fata de media, pe paine.

| HardCore7750 explică (pentru elycrissro):

Altele sunt chinezarii, altele nu, nu imi place acel telefon de care zici tu ca: 1 e prea mare, 2 nu e marca populara, 3 nu comand nimic din strainatate, 4 chinezarie, nu tine mai mult de 2-3 ani

| elycrissro a răspuns:

Eu am dat un exemplu, nu m-am referit sa iei acest telefon, eu ti-am oferit o alternativa si ti-am oferit o diferenta de pret, configuratia care o doresti tu, normal ca exista la jumate de pret, pe care costa Samsung.

Inteleg ca tu doresti un telefon demult depasit, cu care nu poti reda decat jumate din aplicatii, ai sa ramai cu buza umflata, cand vei dori sa redai un joc mai performant si nu va merge.

Samsung young, cu Bada, detin un astfel de telefon in casa, proiectul Bada, a fost lasat de Samsung in spate, s-a inchis, a fost un proiect dezastru asa ca sa renuntat, nu mai vine cu imbunatatiri.

Dar tinete tare cu ideile tale invechite si vei avea succes, nenea deschide ochii bine.

| HardCore7750 explică (pentru elycrissro):

1 Ghz procesor si 768 MB ram ti se par putin pentru ce dimensiune are? si despre ce bada vorbesti laughing? ca are sistem de operare bada? are android 4.2 asta young.

| elycrissro a răspuns (pentru HardCore7750):

Ok ai dreptate toate young fusese cu bada, duce ce au intrerupt proiectul, au pus doar android.

Dar daca tie ti se pare ca 1Ghz procesor este destul, treaba ta, androidului ii trebuie resurse, ramul este acceptabil dar procesorul e mic.

Incearca sa butonezi mai multe telefoane si apoi da bani pe ceva ce nu vei schimba peste un an.
NU te gandi ca te tine mai mult de 2 zile, folosit uzual.
Cam toate androidurile au aceiasi buba, mananca multa energie.

| vampir004 a răspuns:

Cred ca galaxy mini2 e mai bun

| HardCore7750 explică (pentru vampir004):

Cu ce?, vad ca young are procesor de 1 ghz si 768 MB ram

| KllS a răspuns:

E mai bun galaxy mini 2 Funda pls