| Benyamin173 a întrebat:

Care este cea mai bună placa gtx 1060? Sau cum vine fiecare intr-un top al gtx uri lor 1060?
Ce placa ar rula mai bine cu un procesor Reyzen 5 2600 si 8 gb ram Corsair?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde si ce buget ai, daca vrei si ai buget si tragi neaparat spre 1060, bazat pe specificatii ai putea opta pentru ASUS GeForce GTX 1060 STRIX GAMING http://bit.ly/2F2kOmC Depinde ce alte componente vrei, si uita de ideea de "bottleneck", orice zice oricine. Placile oricum ruleaza "bine/mai bine" cu ce procesor pui tu, depinde cat si cum o soliciti, in functie de joc, cerinte, setari etc.

| Frank51 a răspuns:

Pentru acel procesor cea mai buna varianta este GTX 1070, este foarte aproape de zero bottleneck. Dar poti opta si pentru GTX 980Ti.

| ziftode a răspuns:

Cipsetul deja ti l-ai ales, moment in care o placa video e cu atat mai buna cu cat are...
1. cat mai multi biti de transfer, dupa cipset asta e cel mai important parametru
2. cat mai multa memorie (toti au auzit de asta, dar il considera cel mai important, cu toate ca NU e, este pe locul 3 dupa cipset si biti)
3. producatorul cel mai bun... afaik este EVGA, insa asta in sine iti creste pretul, chiar destul de semnificativ

https://www.compari.ro/......-192-biti/