| Deather889 a întrebat:

Care este cea mai buna placa video pe care o pot cumpara cu maxim 600lei?
Configuratia Calculatorului meu:
-procesor Intel Pentium Dual Core E2180 2 ghz
-4gb ram DDR2
-placa video Gigabyte Nvidia Geforce 8600 gt 512mb
-placa de baza Gigabyte G31M-S2L

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai daca tot vrei i5, ia o placa video mai rasarita, macar un gtx 660 daca nu mai bun, ca asa o sa fie dezechilibrat(procesor puternic, gpu slabut raportat cu acel procesor).

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La pc-ul ala nu merita sa bagi prea multi bani in placa video. Vezi mai bine sa faci asa: cumpara la placa video un radeon 7750 1gb gddr5(e 400 lei), vinzi procesorul ala, si cu ce scoti+200 lei pui si un procesor mai performant!

| Deather889 explică (pentru sltlp):

Eu m-am gandit sa imi iau un gigabyte nVIDIA geforce gtx 650 2gb si pe la vara un procesor 15 la 3, 4ghx

| sltlp a răspuns (pentru Deather889):

Ce vrea sa fie acel 15?

| Deather889 explică (pentru sltlp):

Intel core i5

| sltlp a răspuns (pentru Deather889):

Pai daca tot vrei i5, ia o placa video mai rasarita, macar un gtx 660 daca nu mai bun, ca asa o sa fie dezechilibrat(procesor puternic, gpu slabut raportat cu acel procesor).

| dantomescu78 a răspuns:

Poti sa iti iei un procesor ceva mai bun (precum http://bit.ly/1fkUIDO ) si o placa video ca asta: http://bit.ly/1fkUHzR

| Anton_Seby_1992 a răspuns:

Placa de baza seamana aproximativ cu a mea, o placa video nu costa mai mult de 300lei, fiindca este ddr2, dar iti recomand sa iti iei un procesor nou, uite un procesor bun, la bani putini:http://ses-it.ro/procesor-intel-core-2-duo-e8400-3ghz-tray/, si o placa video :http://www.evomag.ro/......2.html-are 1 gb ceea ce face ca orice joc sa iti mearga, te asigur ca daca iti cumperi ce am zis eu mai sus, o sa ai un pc foarte bun, multa bafta!

| laurentiu80 a răspuns (pentru Anton_Seby_1992):

Placa video pe care i-ai recomandat-o tu nu face nici 2 bani. E o gaura unde bagi monitorul, aia nu e placa video. Poate sa aiba si 4 gb, nu memoria face ca jocurile sa ruleze decent.

| Deather889 explică (pentru Anton_Seby_1992):

Procesorul este bun, dar nu-mi place placa video.