| KefDeKef a întrebat:

Care este diferenta dintre o boxa activa si una pasiva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boxa activa este boxa care nu are nevoie de amplificare ori statie cum mai spun unii, exemplu de boxe active, cele de la calculator care trebuiesc bagate in priza, au buton de volum incorporat, alimentare, amplificare.

Boxele pasive sunt cele care au nevoie de amplificator, cele de la combine audio si altele.

2 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t20145.html
Pe mine m-au lamurit "ba eții" astia. Acum stiu si eu care e diferenta :)

| AlinDolce a răspuns:

Boxa activa care da! Si boxa pasiva care ia! Daca intelegi laughing.