| alex2321 a întrebat:

CAt m-ar tine o baterie de 3 celule la un laptop de 15 inch? Dau funda la cel mai deteliat raspuns

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

La editare video procesorul o sa stea la 100%, este foarte recomandat sa nu faci asta pe baterie, nu de alta dar cand se opreste laptopul trebuie sa o iei de la capat cu editarea. Deci editare video doar conectat la retea. Pentru web in functie de cat de noua este bateria o sa te tina ceva( in vise chiar 3-4 ore), dar trebuie sa intelegi ca un laptop cu baterie buna are 8-9 celule nu 3.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 celule cum am si eu la un laptop Acer, in primele 5-6 luni, folosire normala, nu jocuri, video, office si programe uzuale, te tine 3-4 ore, doar ca, la 25% il pui la incarcat, il lasi sa se incarce, iar apoi il scoti de la incarcat, altfel nu te va tine bateria mai mult de 4 luni, dupa incepe sa se duca din ore, din mAh.

| Ironwin a răspuns:

Pai depinde, daca reduci luminozitatea si opresti toate programele iar tu citesti un fisier text pe monitor, atunci o sa te duca undeva la doua ore. Cu cat cresti consumul o sa moara mai repede, daca tragi tare nu te ajuta nici o jumatate de ora.

| alex2321 explică (pentru Ironwin):

Pai as vrea editare video si web.

| Ironwin a răspuns (pentru alex2321):

La editare video procesorul o sa stea la 100%, este foarte recomandat sa nu faci asta pe baterie, nu de alta dar cand se opreste laptopul trebuie sa o iei de la capat cu editarea. Deci editare video doar conectat la retea. Pentru web in functie de cat de noua este bateria o sa te tina ceva( in vise chiar 3-4 ore), dar trebuie sa intelegi ca un laptop cu baterie buna are 8-9 celule nu 3.