| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

Ce aplicatie sa folosesc pentru a transforma smartphone-ul in camera web pentru pc. Altceva in afara de droid cam pentru ca la droid merge bine 5 sec apoi scad fps-urile.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=use+smartphone+as+webcam
http://www.skipser.com/p/2/p/android-as-webcam.html

in orice caz, cred ca e evident de ce iti scade fps-ul: ai un telefon cu procesor mai slab si intra in standby, moment in care procesorul merge 10% din putere, cauta in setari sa nu mai intre in standby

| AlexuTzzuAlex2000 explică (pentru Bizon95):

S7 edge telefonul, am uitat sa specific

| Bizon95 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Ar trebui sa aiba proc destul de bun, incearca sa umblii in setari sa nu mai faca standby
si sunt destul de sigur ca asta e, cand fac ssh in telefonul meu in Termux imi merge foarte bine, cum intra in standby merge incredibil de greu, iar ssh mananca extrem de putine resurse