| Pikachu94 a întrebat:

Salut.
Ce combina frigorifica ma sfatuiti sa iau? Cu 1 sau2 compresoare? Ce firma sa fie? Mai spunet`mi voi detalii.
Multumesc

3 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Incearac sa cumperi una A / A+.

| h3ll a răspuns:

Depinde si de ce buget ai! uite aici:
1 http://adf.ly/6lfMt 1. 999 Lei
2 http://adf.ly/6lfF5 1. 099 Lei
ti-am propus 2 modele dar gasesti mai multe tot pe site-ul ala daca scrii si cauti combine frigorifice! eu iti recomand una cu 2 compresoare!

| rutanklan a răspuns:

Doua compresoare sunt utile daca de exemplu ai congelatorul gol si frigiderul plin. Sau invers. Dar daca le ai pe ambele pline, un singur compresor va trebui sa duca mai mult. Marca nu prea conteaza, zic eu. Depinde cat platesti pe el. 500 sau 2500 de lei. Fiecare companie isi face pentru fiecare buzunar un model specific. Eu ti-as recomanda arctic, doar de aia ca e marca romaneasca.
Vezi daca gasesti cu compresor inverter. Adica compresor rotativ, scroll sau cum s-o mai numi. Practic aici nu ai stare on off la compresor ci in functie de necesitate isi creste singur viteza sau o scade pana aproape de zero. Sunt mult mai eficiente si mai fiabile decat un compresor normal dar si mai scumpe. totusi ia-o ca si alternativa la cel cu doua compresoare.