| OriGinal_4501 a întrebat:

Salut ce inseamna firmware la telefonul Samsung gt-s5230 star?
Ce-i ala firmware?
La ce se foloseste?
Cu ce ma ajuta?
Cum il instalez?
Si de ce nu accepta telefonul meu fisierele WGT THM SIS JAD? Doar Java vrea!
De unde iau teme si jocuri sau aplicatii asemanatoare cu cele de la iphon gen "Talking Tom Cat"? Raspunsul cel mai buna Funda + Vot+Daca va mai raspunde la intrebari de ale mele ii voi mai da funda +vot!

Răspuns Câştigător
| mateiesteovaca a răspuns:

Firmaware-ul este sistemul de operare al telefonului. Un firmware poate fi facut de firma producatoare (daca ai un Samsung este foarte probabil sa fie facut de ei!) sau un firmware public, cum ar fi Android. Un telefon fara firmware este un om fara creier. Instalarea depinde de telefon, documenteaza-te pe site-ul producatorului si alege un service autorizat pentru instalare. Aplicatiile si temele pot fi luate de pe diverse site-uri de pe internet, sau (in cazul Android) de pe Android Market. Probabil ca telefonul nu are cum sa deschida fisierele WGT THM SIS JAD, dar ciudat este ca JAD este Java!

4 răspunsuri:
| rolly3342 a răspuns:

Thm zici? symbian zici? hahhaaha thm e tema pentru Sony Ericsson si sis e symbian, ceea ce nu are telefonul tau.iar aplicatiile pentru iphone nu merg pe telefonul tau.

| OriGinal_4501 explică:

Nu intelegi le-am luat pentru ss5230 si merg

| OriGinal_4501 explică:

De fapt jar este java

| OriGinal_4501 explică:

JAR este java nu jad