| telefonmobil a întrebat:

Salut ce inseamna PCI Simple Communications Controller pentru ce este? sau ce rol are el in pc?

3 răspunsuri:
| CristiChristian1999 a răspuns:

Este controlerul care îți zice dacă ai erori de hardware și care îți administrează toate dispozitivele PCI și care îți arată informații despre ele.

| telefonmobil explică (pentru CristiChristian1999):

Si nu are nimic daca nu il am instalat in laptop?

| CristiChristian1999 a răspuns:

Dacă merge bine și fără erori e ok dar dacă ai erori cu vreun dispozitiv recomand sa îl pui, btw driverul ăsta ar trebui sa îl găsești pe pagina producatorului laptopului la modelul respectiv