| Girly97 a întrebat:

Salut! Ce înseamnă pe Facebook "postările tale vor fi mutate mai jos in flux timp de 27 zile"? Postările mele vor fi invizibile aproape o lună?!

2 răspunsuri:
| pombar a răspuns:

Inseamna ca ai deranjat facebookul malefic, probabil cu adevarul, si ar trebui sa continui

| AlinuxOP a răspuns:

Salut! Nu cred ca postarile tale vor deveni invizibile, fiindca asta depinde de setarile de confidentialitate ale tale, pentru fiecare postare in parte. Nu stiu exact sa iti spun, dar probabil are un sistem algoritmic similar cu cel de la Reddit, adica in functie de cate "upvote-uri" (pentru la Reddit), cu atat sunt sanse mai mari ca postarile tale sa apara in feed, adica in flux. Aici probabil este acelasi lucru, doar ca e vorba de aprecieri si reactii. Asadar postarile tale nu vor fi invizibile, ci doar vor fi vazute de mai putine persoane, sau vor fi vazute mult mai tarziu, fiindca nu se vor afisa printre primele.