| DarkSell93 a întrebat:

Salut,ce laptop-uri sunt bune? Dați-mi niște exemple...
In general m-ar interesa laptop-uri ce suporta urmatoarele jocuri:
Assassin's Creed -1, 2,3(care o sa apară)Brotherhood,Revelation
Prince of Persia The Forgotten Sands
Batman Arkham City, Batman Arkham Asylum
Si alte jocuri mai noi.big grin

18 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Daca vrei sa te joci, iti trebuie o diagonala mare, de 17 inch si o placa video si un procesor de ultima generatie! vei iesi foarte scump! nu vrei sa iti fac un desktop? la pretul laptopului iese un desktop mult-mult mai performant:) http://www.pcgarage.ro/......ome-black/

| laptopnews a răspuns:

Care e bugetul maxim de care dispui?
Poti sa te orientezi spre ceva cu procesor core i5-i7 din a 2-a generatie sau core i5 Ivy Bridge si o placa video decenta - GT 540M sau GT 630M cu minim 4 GB RAM. Spune-ne de cati bani dispui si revenim cu o recomandare! Succes!

| soul2soull a răspuns:

Laptopurile sunt notebook-uri adica caiet de notite pentru asta au fost create initial iti recomand un sistem desktop iesi mult mai ieftin cu banii si mult mai performant ca un laptop la aceeasi bani... parerea mea

| DarkSell93 explică (pentru soul2soull):

Aha ms..ca mi-ai spus.Laptopul e portabil...iar eu vreau sa il iau cu mine, de exemplu când plec din oraș sau altundeva...
M-ar interesa sa știu niște laptopuri gen Lenovo G570.big grin
Multumes pentru raspuns!

| soul2soull a răspuns (pentru DarkSell93):

Uite niste sugestii de laptopuri cu care poti juca cam orice joc
http://www.emag.ro/......dia-ig1194

| AugustinFiltru a răspuns:

Pozbil LENOVO G555 eu asta il am (mai ine zis sora mea; dareu ma joc peel )

Eu am un Toshiba satelite 110 dar nu prea e foarte bun

ti-l recomand pe cel Lenovo

funda pls

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Sufletzeliubit a răspuns:

Applewinking

| soul2soull a răspuns (pentru Sufletzeliubit):

Assassin's Creed -1, 2,3 Brotherhood, Revelation

Prince of Persia The Forgotten Sands

Batman Arkham City, Batman Arkham Asylum

AI SA VEZI jocurile astea sa ruleze pe sisteme facute de Apple cind ti-oi vedea ceafa fara oglinda

| Sufletzeliubit a răspuns (pentru soul2soull):

Mda sigur chatterbox

| DarkSell93 explică (pentru soul2soull):

Apple nu imi place nu este genu' meu.big grin

| soul2soull a răspuns (pentru Sufletzeliubit):

Stii macar ce sistem de operare foloseste Apple ca sa zici ca vorbesc prostii?

| 2PacKilluminati a răspuns:

Laptopurile din gama assus, Sony, Acer, Apple, Siemens.din astea te sfatuiesc sa alegi.sunt cele mai durabile si mai performante.

| DoarSile a răspuns:

Salut darksell93 sunt laptopuri destul de bune care merge orice joc pe el dar numai sa fie unul performant happy ar fi bun un Asus 20-25 milioane happy

| AlexOrian a răspuns:

Sunt o gramada:
Jocuri singleplayer:
-God Of War
-Sparta
Jocuri multiplayer:
-World Of Warcraft
-Spiral Knights
-League Of Legends
-Torchlight 1, 2
-Smite
Jocuri care au avut multa faima:
-Assasins Creed brotherhood
-Assasin Creed 2
-Assasins Creed 3
-Assasins Creed Revelation
-Far Cry(asta este cu arme, bombe pusti etc...)
-Prototype
-Gladiator
SI JOCUL ANULUI 2011:
-SKYRIM!
Skyrim este cel mai bun joc rpg pana acum,el este THE ELDER SCROLLS:SKYRIM,te trezesti intr-un car si vorbesti pe acolo, cand ajungi estu gata sa ti se taie capul, dar tu nu esti pe lista dar tot vroiau asta...
Dupa ce taie capul unuia urmezi tu si se aud zgomote de dragon, capitanul care este o fata zice sa continue, si cand te pune pe un fel de fier sa iti taie capul, ataca dragonul, TOTUL SE DASLANTUIE, totul ia foc, vezi incetosat si fugi spre un turn, acolo evadezi, si cand ai evadat...INCEPE AVENTURA,afli ca esti un dragonborn si ca iei sufletul la dragoni dupa ce ii omori, NU ITI MAI ZIC CA STRIC SURPRIZA, DAR TIL RECOMAND!

| mihai200 a răspuns:

Asus notebook n73jg e cel pe care il am si acum pot juca ce vreau vine cu obtiuni cadou...dar costul e pe masura Il poti obtin de la 800 de euro pana la 1500 ...eu l-am comandat din Franta unde l-am gasit cu 450 de euro mai ieftin ..si e si mult mai performant, eu l-am comandat la 950, in timp ce in Romania costa mult mai mult

| specialistul2013 a răspuns:

Unul din laptopurile de aici http://electronics-online.ro/category/laptopuri-tablete/notebook-laptop/ suporta cu usurinta jocurile pe care le-ai enumerat.

| Alexey_Alex_1975 a răspuns:

Am si eu un laptop Lenovo ideaPad G580 i5-3230M 1TB 8GB GT635M 2GB

este bun laptopul meu adica nu stiu ce memorie am memorie RAM nu stiu cato are