| MaxKiller911 a întrebat:

Ce parere aveti de configuratia asta? Dau funda! http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1011400/

12 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Vorbesti serios? Cu configuratia asta orice joc existent va merge la : Hight adica la setari maxime!
E super tare! Bafta!

| RaduTN a răspuns:

E foarte bună. Poţi rula jocurile din prezent fără nici o problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ruleaza absolut orice joc pana in prezent, la fel si pe urmatorii doi ani.

| VladyXR a răspuns:

Wtf,ce e cu sursa asta jalnica, sursa va da in jos procesoru si placa video.

| MaxKiller911 explică (pentru VladyXR):

Cum poate o sursa sa traga in jos procesorul si placa video? Singurul lucru rau de care e capabila o sursa este sa arda tot, dar in niciun caz sa scada performanta. Dar iti pot spune ca nu sunt de acord, deoarece Corsair este o firma foarte buna. Si as fi curios daca tu ai reusi sa faci ceva mai bun. Sanatate!

| VladyXR a răspuns (pentru MaxKiller911):

Frate,nu ma contrazice..pentru configuratia asta iti trebuie o sursa mult mai buna minim 750, daca vrei sa ruleze decent

| MaxKiller911 explică (pentru VladyXR):

Inainte de toate, nu "frate" cu mine. Asa, in primul rand un 970 are nevoie de 500W in combinatie cu un I7 si 12GB RAM, deci nu vad unde este problema. Degeaba are pe hartie 750W daca nu sunt reali, cum se intampla la "pocnitorile" chinezesti. Te-as ruga sa te mai interesezi putin de IT inainte sa comentezi la intrebari, pentru ca ai nevoie.

| VladyXR a răspuns (pentru MaxKiller911):

Esti prost...rau frate, informeaza-te tu mai intai, vor sacada jocurile daca bagi sursa 500 W, tu habar nu ai, cand te vei juca vei baga setari maxime, placa aia va cere mai mult de 500-600 W, un minim ar fi recomandat de 650, laughing ce ma amuza prostia din raspunsul tau i7 si 12 gb s i 970 rolling on the floor doamne cum sa spui asa ceva

| MaxKiller911 explică (pentru VladyXR):

Te-as ruga sa nu ma jignesti, in conditiile in care eu nu am facut-o. Cum poate o placa video sa consume 600W?! Pai, pentru procesor ce mai ramane? Iarta-ma, dar esti paralel (adica nu ai nimic in comun) cu lucrurile astea. Te invit sa arunci o privire peste link-ul acesta :http://www.game-debate.com/....../hardware/
Te-ai convins?

| VladyXR a răspuns (pentru MaxKiller911):

Tu esti PROST MA.CITESTE POSTUL TOT, placa asta consuma 147 W CONFORM SPECIFICATILOR NVIDIA! SA mor eu laughing daca iti trebuie 500 W la 12 gb si i7 si 970, ar fi de 800 W, un minim la configuratia ta ar fi de 650 W, asa ca taci!

| MaxKiller911 explică (pentru VladyXR):

Imi pierd timpu'...

| VladyXR a răspuns (pentru MaxKiller911):

La fel si eu, degeba mai vorbesc cu cineva care nu intelege.