| Casper003 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de procesorul asta http://www.emag.ro/......E25RDBBBM/ pentru jocuri? Se va vedea o diferenta considerabila? Momentan am o saracie de sempron.

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Conteaza si cu ce placa video il pui in valoare. Degeaba ai procesor daca n-ai placa video buna. Asa procesorul nu este unul rau.

| Casper003 explică (pentru JustCosmin):

Eu am soket am2, din cate am vazut pot folosi procesorul, cu un update de bios, il va limita in vreun fel daca am soket am2?

| JustCosmin a răspuns (pentru Casper003):

Nu-l va limita, dar vezi sa faci update-ul de bios inainte de a monta procesorul.

| Casper003 explică (pentru JustCosmin):

Stiu, o sa-l cumpar peste o luna sau doua, deocamdata am penultima versiune de bios, am facut update acum vreo 2 luni. Are ceva daca versiunea de bios care trebuie pentru Athlon e beta?

| pozeanimate a răspuns:

E tare acest procesor, jocurile vor merge ca pe ulei
dar pentru jocuri conteaza si ram si placa video
ram 4 gb
placa video ajunge si 2 gb