| Mdrăgan a întrebat:

Salut, ce placa video pot pune pe Fujitsu P720 DDR 3 cu un i3-3240 8gb ram pentru performante?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Informatiile astea sunt foarte putine! trebuie sa pui un link cu ce placa de baza ai ca sa vedem exact toate detaliile. Asa fara detaliile placii de baza as zice sa alegi o placa de la Nvidia din clasa GTX din seriile peste 1000 dar sa fi atent ce cumperi sa se potriveasca pe placa de baza! Cu o astfel de placa video iti vor merge aproape toate jocurile! Daca vrei mai bun, schimba si procesorul... dar vad ca esti pe DDR3 mai bine ai schimba pc-ul pentru ca e invechit nu are rost sa mai cheltui pe el! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gtx 1050 ti e maxim cat duce procesoru. Oricum nu o sa iti duca jocuri pentru ca nu are destule nuclee.

| marinaru777 a răspuns:

Cel mai bine faci un test benchmark si vezi ce ai slab in sistem si ce trebuie sau vrei sa inlocuiesti.
https://www.userbenchmark.com