| CharlieScene24 a întrebat:

Salut.Ce procesoare bune AMD stiti dar sa suporte placa de baza Nforce3-A939?

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Http://www.magelanline.ro/amd-socket-939-ecs-nforce3-a939-p-345.html
Din ce scrie acolo are socket 939.Am cautat pe PC Garage, Mediadot si Emag si nu sunt procesoare pe acest socket.Probabil este un socket mort si gasesti procesoare doar de ocazie si nu bune.

| Me2 a răspuns:

Intra aici si vezi ce procesoare suporta, dai acolo la CPU
http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx

| LarisaNicoleta06 a răspuns:

Bună. AMD Phenom II X6, Intel Core i7

| MikeAlexis a răspuns (pentru LarisaNicoleta06):

Cum sa suporte Phenom II? Nu vezi ca placa are socket 939? Cel mai bun procesor pentru placa lui de baza este AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 4400+

| LarisaNicoleta06 a răspuns (pentru MikeAlexis):

Dacă asta ştiam. Ce te bagi? waiting

| MikeAlexis a răspuns (pentru LarisaNicoleta06):

Si eu te-am corectat. De ce sa nu ma bag? Pe TPU incercam sa dam raspunsuri corecte. Vine nea gogu' care nu stie Hardware si se ia dupa raspunsul tau.

| LarisaNicoleta06 a răspuns (pentru MikeAlexis):

Huh. Şti tu mai bine... ce să spunem ''nea gogu' '' ce limbaj de ţară.

| MikeAlexis a răspuns (pentru LarisaNicoleta06):

Da,stiu mai bine. Si asta se vede din raspunsul dat de mine.