| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ce sa aleg dintre Nikon d3400 si Canon 600d? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

M-am gandit eu.
Pentru incepatori, eu nu as recomanda DSLR-uri.
Dar daca tii mortis, ia-l pe oricare.
Eu agreez Nikon-ul insa multi prefera Canon-ul. Fiecare cu stolul sau de vrabii. happy

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

D3400, fiind o diferenta destul de mare intre ele (ma refer in special la procesorul de imagine).

| Vântulalb a răspuns:

Pe care il vrei tu.
Ambele sunt DSLR-uri. Ambele firme sunt bune.
Dar tu, cat te pricepi la fotografie?

| anonim_4396 explică (pentru Vântulalb):

Asta e ideea, e primul meu aparat

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am gandit eu.
Pentru incepatori, eu nu as recomanda DSLR-uri.
Dar daca tii mortis, ia-l pe oricare.
Eu agreez Nikon-ul insa multi prefera Canon-ul. Fiecare cu stolul sau de vrabii. happy

| Scorillo a răspuns:

Esi nehotarit/a - ai pus intrearea asta de 5-6 ori (cred). Ce raspuns doresti ca sa ti-l dau si sa fii multumit/a
Macar daca spuneai ca faci scoala de soferi si vrei sa-ti cumperi prima ta masina iti recomandam Ferrari 250 GTOdin 63 (70 milioane de dolari) ca sa fii multmit/a.
Mai bine alegi oale, cratiti si tigai - inveti o meserie de viitor

| Vântulalb a răspuns (pentru Scorillo):

"Mai bine alegi oale, cratiti si tigai"
Vei fi un barbat "adevarat" care va pune femeia la cratita si ca multumita ii va da si doua palme.